Интер на 2 точки от Милан преди градското дерби (видео)

Т. Михайлов

Шампионът на Италия Интер се доближи само на две точки до лидера във временното класиране Милан след трудна победа с 1:0 над борещия се за оцеляване Лече на „Джузепе Меаца". Новото попълнение на „нерадзурите" Джанпаоло Пацини отбеляза единствения гол през вторат част и накара цяла Европа да зачака с нетърпение 2 април, когато е дербито на Милано.

Първото полувреме премина с превъзходство на Интер, но защитта на Лече затваряше добре пространствата и за домакините бе трудно да застрашат сериозно вратата. През втората част логичното се случи и в 52-ата минута Пандев подаде на Пацини, който овладя на гърди и прати топката покрай вратаря. До края Интер не успя да се успокои с нов гол и в последните минути пред Сезар бе напечено, но преднината бе задържана.