Юве приключи годината с победа (видео)

Пета победа за Ювентус в последните шест мача. "Бианконерите" завършиха успешно годината след успех с 2:0 над Каляри в Серия А.

Юве поведе пет минути преди почивката. Бернардески опита удар, който беше толкова неточен и слаб, че се превърна в центриране за Кийн, който успя да реагира бързо и топката се озова в мрежата.

В самия край Юве стигна до втория гол. Отборът на Макс Алегри открадна лошо центрирана топка по диагонала, а Артур подаде вляво за включилия се Бернардески. Италианското крило отправи удар през човек с левия крак, а Краньо достигна до топката, но не успя да я отклони от своята врата - 2:0.

Така Юве приключва 2021 г. във възход, въпреки множеството трудности и спадове във формата в предните месеци.

Тимът на Масимилиано Алегри натрупа 5 победи в последните си 6 двубоя във всички турнири.

Преди изиграването на останалите мачове от 19-ия кръг, "бианконерите" са пети в класирането с 34 т., на 4 зад четвъртия Аталанта. Изоставането от върха обаче все още е солидно - лидерът Интер има 9 т. повече и мач по-малко.