Интер вкара 5 на последния в класирането (видео)

Италианският шампион Интер записа убедителна победа с 5:0 при гостуването си на опашкаря Салернитана от 18-ия кръг на Серия А.  За първи път в историята си "нерадзурите" постигат пет поредни успеха без да допуснат гол в италианския елит.

Петима различни голмайстори донесоха успеха за "нерадзурите". Иван Перишич и Дензъл Дъмфрис се разписаха през първата част, а след почивката вкараха Алексис Санчес, Лаутаро Мартинес и Роберто Галярдини, последните двама след като се появиха от резервната скамейка.

Така Интер се нареди до градския съперник Милан, Ювентус и Торино, които също са минавали тази граница. След голеадата във вратата на Салернитана шампионатните голове за "нерадзурите" през 2021 година станаха 103. Междувременно тимът от Салерно остава на дъното в класирането със само осем точки след 18 изиграни мача.