Милан се дъни като гост на Палермо

Милан загуби като гост от Палермо в мач от 30-ти кръг на Серия "А". Домакините победиха именития си съперник с минималното 1:0.

Още в 10-ата минута на мача, Дорин Гоян бе оставен непокрит в наказателното поле на Милан и с мощен удар не остави никакви шансове на Абиати - 1:0. Положението за "росонерите" стана още по-лошо след като Марек Янкуловски се контузи и се наложи да бъде заменен принудително от Лука Антонини.

В 25-ата минута Пато бе близо до гол, но ударът му мина встрани от вратата. Пропуски направи и Антонио Касано.

След почивката играчите на Милан продължиха да търсят попадение, но това изглеждаше като непосилна задача за тях. В 65-ата минута Фламини стреля към вратата на съперника, но удара му беше спасен. Зеедорф също направи няколко пропуска пред вратата на Палермо. В крайна сметка резултатът се запази 1:0 за Палермо.