Лацио взе своето срещу Сампдория (видео)

Лацио записа убедителна победа с 3:1 при визитата си на Сампдория в среща от 16-ия кръг на Серия А. Така “орлите" прекратиха серията си от три шампионатни мача без успех.

Милинкович-Савич изведе своите напред в 7-а минута, а Чиро Имобиле се разписа на два пъти(17',37') и оформи класическата преднина за Лацио.

В 67-ма минута Милинкович-Савич получи жълт картон, но реагира доста бурно на това решение и съдията му показа втори и съответно го прати преждевременно под душвете.

След множество пропуски през втората част, “моряците" все пак стигнаха до почетен гол, дело на Маноло Габиадини в 89-ата минута. До края на двубоя те можеха да отбележат още едно попадение, но Албин Екдал и Габиадини пропуснаха да го сторят. Така победата отиде на сметката на Лацио.