Милан се изкачи на върха (видео)

Милан и Салернитана изиграха мач от 16-ия кръг на Серия А. Двубоят завърши в полза на домакините при резултат 2:0. Така се превърнаха в първия и последния отбор във временното класиране.

Футболистите на Милан отганизираха успешна атака още в самото начало на мача. В 5-та минута Франк Кесие получи пас и стреля смело за 1:0. Малко след това в 18-та минута Диас подаде към Салемакерс, който с техничен удар насочи топката в далечния горен ъгъл на вратата и така удвои аванса на своя тим.

Второто полувреме започна без особени амбиции на двата отбора да променят резултата. Футболистите отправяха само далечни и неточни удари. Чак в 70-та минута Диас и Месиас опитаха да отбележат, но Белек спаси. Диас и Месиас оформиха още по едно положение пред вратата на Белек, но до гол така и не се стигна.