Лацио и Удинезе си вкараха 8 гола

Лацио и Удинезе направиха равенство 4:4 в мач от междинния кръг на Серия А, игран на "Стадио Олимпико" в Рим.

Гостите от Удине започнаха по-силно двубоя и дръпнаха с 2:0 до 32-та минута след две попадения на нападателя Бето. Чиро Имобиле върна един гол за "орлите", но точно преди почивката Нахуел Молина възстанови аванса от два гола на Удинезе.

След почивката обаче, Орлите се развихриха. Педро вкара в 51-ата минута, а в 56-ата Милинкович-Савич изравни. Малко след това Патрик от Небесносините бе изгонен, но в 69-ата минута и Молина бе отстранен за тима от Удине.

Стигна се и до 79-ата минута, когато Ачерби вкара с глава след статична ситуация. Лайнсменът сигнализира за засада, но след дълга намеса на ВАР голът бе зачетен и Лацио погледна към победата.

В добавеното време още един гол на Имобиле бе отменен заради засада, като този път тя бе очевидна.

Съдията даде 7 минути продължение, но мачът се игра дори повече, а в 99-ата минута Удинезе стигна и до крайното 4:4. Гостите си спечелиха фаул отдясно на наказателното поле, те изпълниха заучено положение, като топката бе върната към Толгай Арслан, който стреля във вратата и отбеляза.

Секунди след това се получи сдърпване и Уолъс от гостите бе изгонен, но така или иначе мачът завърши при този резултат, след което Лацио остана 9-и с 22 точки, а Удинезе е 14-и с 16.