Юве поне постигна победа за първенство

Раздираният от скандали и заплашен от изхвърляне в Серия Б - Ювентус победи с 2:0 като гост закъсалия Салернитана в среща от 15-ия кръг на първенството.

Юве бяха по-активни и още в началните минути пропуснаха няколко добри положения. Натискът на "бианконерите" даде резултат и в 21-ата минута нулевото равенство бе променено. Деян Кулушевски центрира отдясно, след което Пауло Дибала засече красиво от въздуха в долния десен ъгъл.

След почивката Юве пък бе близо до това да инкасира гол, но Раниери нацели греда. В 70-ата минута обаче "Старата госпожа" удвои преднината си, а героят бе влезлият като смяна Алваро Мората. Бернардески получи пас в наказателното поле, овладя и продължи към испанеца, който бе заел позиция във вратарското поле и много технично чукна топката през краката на Белек, която се търкулна зад голлинията за 0:2.