Интер не сгреши във Венеция (видео)

С голoве на Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес Интер надделя с 2:0 като гост на Венеция в среща от 14-ия кръг на Серия А.

В 30-ата минута Ромеро опази вратата си след удар с глава на Иван Перишич. Четири минути след това Интер поведе в резултата. Хакан Чалханоолу я прати във вратата на Серио Ромеро със силен изстрел от границата на наказателното поле.

В 61-ата минута Милан Шкриняр бе много близо до гол за Интер, но топката бе избита от голлинията след неговия удар. В 84-ата минута Федерико Димарко получи топката от Джеко в наказателното поле на Венеция и можеше да сложи точка на спора, но ударът му бе спасен от Ромеро. Три минути по-късно Ромеро направи поредното си спасяване в двубоя, този път след шут на Лаутаро Мартинес.

В добавеното време на срещата Интер получи дузпа за игра с ръка. Зад топката застана Лаутаро Мартинес, който не остави шанс на Ромеро с изстрел вляво.

Със спечелените три точки Интер събра актив от 31 на третата позиция в класирането. Венеция е 15-и с 15 точки.