Късна победа за Рома срещу Дженоа

Рома сложи край на серията си от две поредни загуби в Серия А, след като се наложи над Дженоа с 2:0 като гост в мач от 13-ия кръг на надпреварата.

"Вълците" нанесоха своя удар в последните десет минути, като в герой се превърна 18-годишният талант Феликс Афеня-Гиан, който отбеляза и двете попадения за тима.

В 82-ата минута Феликс Афена-Гиан получи добро подаване от Хенрих Мхитарян, финтира съперников футболист и навлезе в наказателното поле, като с мощен удар не остави никакви шансове на вратаря на Дженоа. В четвъртата минута на даденото от съдията продължение Афена-Гиан вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 2:0 за столичани.

Така Рома прекрати серията си от две поредни загуби. Тимът вече има в актива си 22 точки и се изкачи на петото място в класирането на първенството. Дженоа пък е на 18-а позиция с едва 9 пункта.