Интер удари Наполи в страхотен мач

Италианският шампион Интер постигна трудна победа с 3:2 при домакинството си на Наполи в страхотен мач от 13-ия кръг на Серия А. Двата тима играха доста силно, като победата можеше да отиде и на сметката на неаполитанци. Именно те поведоха чрез гол на Пьотър Жиелински в 17-ата минута, разписал се с хубав удар от границата на наказателното поле.

Хакан Чалханоолу изравни от дузпа в 25-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Кулибали в наказателното поле.

Иван Перишич (44') и Лаутаро Мартинес (61') добавиха нови попадения на сметката на Интер. Резервата на гостите Дрис Мертенс (78') оформи крайния резултат. Той вкара красив гол със страхотен изстрел от голяма дистанция.

След този сблъсък битката за Скудетото стана още по-вълнуваща, защото "нерадзурите“ съкратиха изоставането си от лидерите Наполи и Милан на 4 точки. Също така това беше първа шампионатна загуба за "партенопеите“ през този сезон.