Бонучи не даде шанс на Лацио да надигне глава (видео)

Лацио и Ювентус изиграха мач от 13-ия кръг на Серия А. Гостите постигнаха важна победа с 0:2 и така се изравниха по точки с противника си в днешната среща. Преди началото на мача се проведе кратка церемония, на която Имобиле получи специален плакет заради рекорда си за най-много попадения в историята на Лацио.

Първата добра възможност бе за домакините. Фелипе Андерсон стреля силно, но ударът му бе спрян от защитник на "бианконерите". В 23-та минута Юве получи дузпа и зад топката застана Леонардо Бонучи. Той стреля в горния ляв ъгъл на вратата и бе точен за 0:1.

Второто полувреме също бе по-силно за гостите. Леонардо Бонучи определено е играч на мача днес. Освен първия гол и още няколко пропуска, той отбеляза и втория гол за Юве пак от дузпа. В 81-та минута Киеза преодоля излезлия извън наказателното си поле Рейна. Вратарят обаче го застигна и го фаулира с шпагат. Това даде шанс на Юве да оформи крайното 0:2.