Дербито на Милано остана без победител

Дербито на Милано между Милан и Интер бе доста интересно, но остана без победител - 1:1.

Бившият играч на “росонерите" Халкан Чалханоглу даде аванс на символичния гост от дузпа в 11-та минута. Хакан Чалханоглу проби в наказателното поле на “росонерите” и бе спънат от Франк Кеси и реферът посочи бялата точка след преглеждане на ситуацията с ВАР. Самият Чалханоглу вкара за 1:0.

В 17-ата Сандро Тонали центрира коварно от фал, при което Де Фрай с глава си отбеляза автогол за 1:1.

До края на първото полувреме Интер получи нова дузпа, която обаче бе пропусната от Лаутаро Мартинес.

В 72-та минута влезлият като резерва Артуро Видал имаше страхотен шанс да вкара втори гол за Интер. Калулу отби удара му. Халфът имаше възможност и за добавка, но отново Калулу застана на пътя на топката и не позволи тя да мине зад него. До края Ибрахимович също имаше шанс за гол, но без успех.