Тоти поведе Рома към победа в столичното дерби

Т. Михайлов

Франческо Тоти отбеляза два гола за успеха на Рома с 2:0 над Лацио в дербито на столицата. Принца на Рим бе точен в 70-ата и 90-ата минути, а “орлите” завършиха мача с 9 души след късни червени картони за Ледесма и Раду.

Най-интересното положение през първата част бе една ситуация в 40-ата минута, при която Ледесма изчисти от голлинията. В 70-ата минута удари часът на Тоти, който се разписа от фаул с хубав удар над стената.

Второто попадение на Тоти падна в самия край от дузпа отсъдена за фаул срещу Симплисио. Заради разправия със съдията Ледесма бе изгонен. Малко преди това за грубост бе изгонен Раду.

Двата гола на Тоти го доближиха на 6 попадения от Роберто Баджо, който има 205 и държи 5-ата позиция във вечната ранглиста за стрелците в Серия А. Победата изкачи Рома на 6-ата позиция на 2 точки от Лацио.