Класика за Лацио, Наполи с грешна стъпка

Лацио се наложи над гостуващия Салернитана с класическото 3:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А.

Голмайстор №1 в историята на "орлите" Чиро Имобиле вкара и днес. Той се разписа днес след половин час игра, давайки аванс на столичани.

Само пет минути по-късно Педро Родригес удвои, наказвайки греша в защитата на Салернината.

След почивката Милан Джурич и нацелиха греди. Луис Алберто сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат в 69-ата минута.

С този успех тимът на Маурицио Сари задмина в класирането градския си съперник Рома, който по-рано през деня загуби от Венеция. За новаците пък това е девета загуба и те остават в зоната на изпадащите.

В друг интересен мач - Наполи стигна само до 1:1 като домакин на Верона. Две попадения паднаха в първите 20-тина минути. Джовани Симеоне откри в 13-ата, а в 18-ата друг Джовани - Ди Лоренцо успя да изравни. До края обаче до нови попадения не се стигна, а в самия край първо Даниел Беса, а след него и Никола Калинич получиха червени картони.