Верона сломи Юве

Верона и Ювентус изиграха мач от 11-ия кръг на Серия А. Домакините победиха с 2:1.

В 11-ата минута Верона поведе. Артур Мело допусна фрапантна грешка при изнасянето на топката, тя стигна до Джовани Симеоне, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:0. Малко след това в 14-та минута Симеоне повтори успеха си и отбеляза за 2:0. В 28-та минута Верона сътвори и трети гол, но той бе отменен за фаул на Симеоне в атака.

Дибала на няколко пъти опита да намали резултата в полза на Юве, но така и не успя. В 80-ата минута Данило намери Маккени на границата на наказателтното поле, американецът се завъртя и с мощно изпълнение върна надеждите на "старата госпожа" за нещо повече от мача – 1:2. В 90-та минута Дибала можеше да изравни, но Монтипо му попречи и така мачът завърши при резултат 2:1 за Верона.