Рома взе 3-те точки от Каляри

Каляри и Рома изиграха двубой от 10-ия кръг на Серия "А" като победител се оказа гостите с 1:2.

Първата добра ситуация бе за домакините. В 8-та минута Раул Беланова стреля към вратата на Рома, но топката срещна гредата. До края на първата част така и не се осъществиха добри положения. Статистиката показа 0 точни удара.

В 52-та минута Каляри победе чрез точен удар на Леонардо Паволети, а в 67-та "вълците" не закъсняха да отговорят с опит на Лоренцо Пелегрини, който обаче се оказа неуспешен. Все пак в 71-та минута резултатът се промени на 1:1 благодарение на Ибанес. Развръзката в двубоя дойде в 78-та минута, когато Пелегрини успя да направи удара си по-точен и да уцели вратата на противниковия отбор като оформи крайното 1:2.