Жиру изведе Милан до първо място в Серия А

Милан се наложи над Торино с минималното 1:0 на "Джузепе Меаца“ в двубой от междинния 10-и кръг в Серия А. Оливие Жиру се превърна в герой за своя тим, след като отбеляза единственото попадение в 14-ата минута. При тази ситуация Сандро Тонали центрира от корнер, а Крунич отклони с глава към Жиру, който добута топката за 1:0.

След почивката головите положения не бяха чак толкова много. Пет минути преди края Денис Прат се пребори за топката с Тиемуе Бакайоко, след което стреля. Кълбото претърпя рикошет в противников играч, тупна на напречната греда и излезе в корнер.

С победата "росонерите“ излязоха на първата позиция с актив от 28 точки, задминавайки Наполи (25 т.). Неаполитанци обаче имат мач по-малко, който отново може да ги върне на върха в класирането. "Биковете“ се намират на 13-о място с 11 пункта.