Дерби д"Италия остана без победител

Дерби д

Интер и Ювентус завършиха наравно при резултат 1:1 в Дерби д"Италия, което бе част от програмата на 9-ия кръг в Серия А. На стадион "Джузепе Меаца", домакините поведоха с попадение на Един Джеко в 17-ата минута. Чалханоглу отправи мощен изстрел, който се отби от гредата и попадна в Един Джеко, за когото остана да прати топката в опразнената врата за 1:0.

След почивката бе още по-интересно. В 59-ата минута Един Джеко стреля с глава покрай врататата. Четири минути по-късно Иван Перишич направи отличен пробив, след което стреля опасно покрай левия страничен стълб. Ювентус отговори в 68-ата минута, когато Уестън Маккени отправи удар в близкия ъгъл, който премина много близо до вратата. В 71-ата минута Самир Ханданович се намеси решително след изстрел от пряк свободен удар на Пауло Дибала. Вратарят на "нерадзурите" блестящо спаси малко пред голлинията.

В 89-ата минута Пауло Дибала изравни от дузпа. Съдията реши да прегледа с ВАР една ситуация на границата на наказателното поле и на повторението се видя, че Дензъл Дъмфрис изрита Алекс Сандро. В крайна сметка реферът прецени да отсъди дузпа, която Пауло Дибала превърна в гол, изравнявайки резултата.