Милан с трудна победа над 9 от Болоня, Ибрахимович бележи и в двете врати

Милан се наложи с 3:2 като гост на  Болоня на “Ренато Дал'Ара" в двубой от деветия кръг в Серия А. Двубоят бе доста интересен, като интрига имаше през цялото време.

Рафаел Леао се разписа в 16-ата минута с помощта на рикошет, давайки аванс на своя тим. Асистенцията бе на Ибрахимович.

В 20-ата Адама Сумаоро си изкара директен червен картон, след като спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Крунич.

На терена продължи да бъде интересно и в 35-ата Давиде Калабрия удвои преднината на гостите. В 49-ата Златан Ибрахимович си отбеляза автогол, засичайки с глава при едно центриране от корнер. В 52-ата Муса Бароу възстанови равенството. Асистенцията бе на Сориано.

В 57-ата Роберто Сориано остави домакините с деветима човека, след като беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу  Бало-Туре.

Логичното се случи чак в 84-ата минута, когато Бенасер се разписа, давайки нов аванс на "росонерите". В самия край Златан вкара и в правилната врата, оформяйки крайния резултат в мача