Рома с първа и при това доста неприятна загуба в групите на ЛК (видео)

Бодьо/Глимт нанесе първата загуба на Рома в група "С" на Лигата на конференциите. Норвежкият отбор изигра великолепен мач и постигна разгромна победа с 6:1 над "вълците", водени от Жозе Моуриньо.

В герой за своя тим се превърна Ерик Ботхайм, като отбеляза два гола в 8-ата и 52-ата минута, а направи и три асистенции. Освен него се разписаха и Патриг Берг в 20-ата, Ола Солбакен в 71-ата и 80-ата минута и Амал Пелегрино в 78-ата минута. Почетното попадение за италианците бе дело на Карлес Перес в 28-ата минута.

Рома върна интригата в 28-ата минута, когато Амаду Диавара пусна извеждащ пас за Карлес Перес и той хладнокръвно реализира, като тогава резултатът стана 2:1.

След почивката обаче домакините се развихриха и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех.