Лацио извоюва победа над Интер (видео)

Двубоят от 8-ия кръг в Серия А между Лацио и Интер завърши при резултат 2:1 в полза на домакините.

Още в самото начало Джеко стреля с глава, но топката мина над вратата. В 12-та минута Интер поведе след свирена дузпа. Николо Барела игра с топката в наказателното поле, след което кракът му срещна този на Елсеид Хисай, а съдията посочи бялата точка. Оттам Перишич беше точен за 0:1. В 41-ата Башич опита далечен удар, който беше уловен от противниковия вратар. Малко след това Педро също среля от дистанция, като топката претърпя рикошет и излезе в корнер.

След час игра Алесандро Бастони игра с ръка в наказателното поле и след преглед с ВАР съдията отсъди дузпа за домакините. На точката за изпълнение застана Чиро Имобиле, който с прекрасен удар в десния ъгъл върна Лацио в играта при 1:1.

В 81-та минута дойде и още един гол за Лацио. Фелипе Андерсон реагира чудесно след щастлив рикошет и прати топката в мрежата на Ханданович. Така двубоят продължи при резултат 2:1 за домакините. В 91-та минута Милинкович-Савич потвърди, че Лацио е по-добрия отбор на терена и оформи крайното 3:1.