Наполи запази стопроцентовия си актив след победа над Фиорентина (видео)

Наполи запази стопроцентовия си актив след победа над Фиорентина - 2:1 в двубой от кръга на Серия А.

Половин час след началото домакините излязоха напред в резултата. Лукас Куарта беше намерен с хитро подаване в наказателното поле и от чиста ситуация не пропусна да отбележи.

В 36-ата минута Виктори Осимен се измъкна зад гърба на голмайстора на “виолетовите" Мартинес Куарта и бранителя го фаулира, което доведе до дузпа. Зад топката застана капитанът на тима Лоренцо Инсиние, но Бартломей Драговски успя да спаси изпълнението му. Ървин Лозано обаче се оказа най-съобразителен в наказателното поле и успя да прати отбележи за 1:1.

Само пет минути след началото на второто полувреме Наполи достигна до пълния обрат в резултата. В 50-ата минута Пьотр Желински центрира от пряк свободен удар. Амир Рахмани се измъкна от пазача си и с глава вкара за 2:1. Наполи демонстрира стабилна игра в защита и съхрани крехкия си аванс до последния съдийски сигнал.

Тимът от Неапол събра 21 точки от 7 срещи и е едноличен лидер в Серия А. "Виолетовите" са на пето място с 12 точки.