Милан излъга Юве в спектакъл

В изключително интересен мач, Милан победи Ювентус с 1:0 като гост в дербито на 28-ми кръг в и Серия "А". Още в началото на срещата Златан Ибрахимович пробва удар, но топката излезна в аут. Последваха два пропуска на Милош Красич. В 22-ата минута Касано също пропусна целта.

През втората част по-чистите голови положения бяха пред вратата на Юве. В 53-ата минута Ибрахимович стреля, но ударът му бе спасен. В 68-ата минута падна и единственото попадение в срещата, дело на Гатузо, Ибрахимович от своя страна се отличи с асистенция. В 83-ата минута играчите на Милан направиха хубава атака, завършила с шут на Робиньо, блокиран от защитник.

След тази си победа тимът от Милано продължава да бъде лидер с 61 точки, с 8 по-малко има градския им съперник Интер (в неделя "синьо-черните" излизат у дома срещу Дженоа).