Милан с победа над Специя и гол за Даниеле Малдини (видео)

Отборите на Специя и Милан изиграха мач от 6-ия кръг на Серия "А" като "росонерите" успяха да победят домакините с 1:2.

В съставите на двата отбора присъстваха интересни имена. За домакините игра Петко Христов, който не е пропуснал двубой за отбора в Калчото, а титуляр е и бившият халф на Левски Мехди Бурабия. За Минал дебютира от първата минута 19-годишният Даниеле Малдини, който е син на легендата Паоло Малдини.

Гостите още в началото на мача показаха, че са дошли за победа, но първото добро положение се оказа за Специя. В 13-та минута Мбала Нзола получи пас в коридор и шутира, но право в ръцете на Менян.

Второто полувреме предложи повече интересни ситуации. 3 минути след началото Пиер Калюлю центрира отдясно и Малдини с глава прониза Зут за 1:0. Добра развръзка имаше и за домакините, когато в 80-та минута резервата Верде стреля през куп играчи и топката се отклони в тялото на Тонали, залъгвайки Менян за 1:1. Победният гол за Милан отбеляза Браим Диас в 86-та минута и оформи крайното 1:2 за "росонерите".