Наполи разгроми Самп, Лацио и Торино не се победиха

Проведоха се два мача от петия кръг на Серия А.

Сампдория на свой терен не успя да се противопостави на Наполи и отстъпи с резултат 4:0. Тимът от Генуа получи два гола през първото полувреме, като точни за гостите бяха Осимен и Руис. Отново Осимен бе точен веднага след почивката, а Зелински оформи крайното 4:0 в 59-та минута. След това "партенопеите" намалиха темпото, а домакините не посмяха да дразнят противника си.

В паралелен мач Торино и Лацио завършиха 1:1. Първото полувреме премина под диктовката на "биковете", като "орлите" се отчетоха с един точен удар. Учудващо, ситуацията не се промени и след почивката. Торинци бяха по-активни и стигнаха до гол в 76-та минута, който бе реализиран от Пиаца. Гостите от столицата едва тогава се събудиха и изравниха играта, което им донесе дузпа в първата минута на добавеното време. Чиро Имобиле не пропусна и така двата отбора си поделиха точките.