10 от Фиорентина не устискаха срещу Интер

Шампионът на Италия Интер записа успех с 3:1 като гост на Фиорентина на “Артемио Франки" в най-интересния двубой от днешната програма на междинния пети кръг в Серия А. Рикардо Сотил откри резултата в 23-ата минута, а асистенцията бе на Гонсалес. До почивката Гонсалес и Чалханоолу се отчетоха с пропуски.

В 52-ата Барела намери с пас непокрития в наказателното поле Дармиан, който изравни с прецизния си шут. Само три минути след това Джеко донесе пълния обрат в мача, след като засече с глава центриране от корнер на Чалханоолу.

В 79-ата минута Гонсалес получи два бързи жълти картон, единият за протест срещу съдията и така остави тима си с човек по-малко във важен момент от мача. В 87-ата "нерадзурите" организираха добра атака, която беше завършена от Перишич за крайното 3:1 в тяхна полза.