Пиоли: Хареса ми смелостта на играчите

Старши -треньорът на Милан Стефано Пиоли изрази мнение за гостуването на Ювентус в мач от 4 -ия кръг на Серия А (1: 1).

"Дойдохме тук, за да спечелим мача. Ювентус се представи по -добре през първите 20 минути, бяха по -решителни и съсредоточени, но ние продължихме да играем и до края на мача показахме много по -добри шансове за победа, така че като цяло бе положително представяне.

Играхме с Ювентус, а това са Дибала, Мората, Алекс Сандро, Бонучи, Киелини. Футболистите на Милан показаха добър футбол. Допуснахме гол, в който направихме твърде много наивни грешки, което позволи на Юве да се защитава дълбоко и да контраатакува през първото полувреме.

Както винаги, Милан има достатъчно желание, характер, решителност и постоянство, така че продължихме да се стремим към победа през целия мач. Може би през миналия сезон не бе нужно да се надяваме на чудо, за да спечелим този мач, но определено се надяваме на късмет. Сега трябва да осъзнаем, че сме на това ниво и трябва да стигнем до победата до самия край. Хареса ми тази смелост, бяхме готови да рискуваме поражение, за да постигнем победа", заяви Пиоли.