Алегри: Сгреших със смените

Старши -треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри обобщи срещата с Милан от четвъртия кръг на Серия А, която завърши без победител - 1:1.

"Въпреки доброто първо полувреме, когато създадохме шансове и дадохме на Милан само една възможност, в края на мача Ювентус рискуваше дори да загуби в среща, която бе изцяло под наш контрол.

За съжаление загубихме концентрация, решителност и съсредоточеност. Просто погледнете корнера, заради който пропуснахме. Не трябва да губите топка, която контролирате. Трябва да продължим.

Признавам, че сгреших със смените, да, това е моята грешка. Трябваше да използвам повече защитници и да задържим, затова поемам отговорност за това.

Тази среща не променя нищо според мен за Ювентус. Това, което трябва бързо да разберем е, че има игри, в които трябва да проявиш трудност, трябва да бъдеш решителен, да свършиш нещата и да останеш съсредоточен. Това е част от цялостния процес на растеж на някои играчи", заяви Алегри.