Интер разпиля Болоня на Сан Сиро (видео)

Интер постигна най-резултатната си победа от началото на сезона, след като на своя стадион разби Болоня с 6:1. Още до почивката момчетата на Симоне Индзаги подпечатаха трите точки след голове на Лаутаро Мартинес (6), Милан Шкриняр (30) и Николо Барела (34).

Гол шоуто на "Сан Сиро" продължи и през второто полувреме - Матиас Весино в 54-ата минута увеличи на 4:0, а след това и Един Джеко, който влезе през първото полувреме на мястото на Хоакин Кореа, вкара два гола в 63 -ата и 68 -ата минута.

Белгиецът Артър Тет вкара утешителен гол за тима на Синиша Михайлович в 86 -ата минута.

С тази победа Интер събра 10 точки и излезе начело в класирането, но в неделя може да бъде задминат от Рома, Милан и Наполи, които имат по 9 пункта. След първата си загуба през сезона Болоня е седми със 7 точки в актива си.