Интер измъкна само точка от Сампдория (видео)

Сампдория и Интер завършиха при резултат 2:2 в мач от третия кръг на Серия "А".

Мачът започна ударно като още в 4-та минута домакините имаха добра възможност за гол, но Мортен Торсби не бе точен при близък до вратата удар с глава. В 18-та минута обаче гостите получиха добър шанс и след изпълнението на пряк свободен удар от Федерико Димарко, резултатът стана 0:1 за Интер.

В 34-та минута след разбъркване пред вратата на Ханданович, Мая Йошида стреля от въздуха и изравни за 1:1. Минута преди края на редовното време на първото полувреме се оформи бърза контраатака от страна на "нерадзурите" и те приключиха първата част с гол на Лаутаро Мартинес и съответно 1:2.

Второто полувреме също започна силно и 2 минути след подновяването на играта Сампдория изравни за 2:2. Бартош Берешински центрира към Томазо Ауджело и защитникът с брилянтно воле с левия крак опъна мрежата зад Ханданович.

Двата отбора се бориха до край за победен гол, но той така и не бе реализиран. За Интер изпуснаха Иван Перишич, Хахан Чълханоолу и Хоакин Корея, а за Сампдория - Франческо Капуто.