Болоня посрами Юве в Торино

Т. Михайлов

Ювентус продължава с колебливото си представяне в Серия А, губейки с 0:2 от Болоня насред “Олимпико” в Торино. Марко Ди Вайо наказа на два пъти бившия си тим след почивката и го отдалечи от участие в Шампионската лига.

Още в самото начало гостите показаха, че не са дошли тук да загубят, макар статистиката в последните години да не бе в тяхна полза и последният им успех над “Старата госпожа” да датираше от далечната 1998.

До края на първата част Ювентус бе по-добрият отбор, но Матри и Якуинта пропуснаха изгодни шансове за гол. В 42-ата минута и гредата спаси Болоня след удар на Якуинта при едно меле след корнер.

В 49-ата минута Болоня шокира домакините. Марко Ди Вайо се измъкна на ръба на засадата и прати топката под плонжа на Сторари. След попадението госите се ориентираха на контраатаки и при една от тях в 66-ата минута Ди Вайо удвои, показвайки добър контрол и преодолявайки Бонучи.

Загубата остави Ювентус едва на 7-ата позиция на 7 точки от Шампионската лига. Болоня е 11-ти, далече от опасната зона.