Рома с минимална победа като гост на Болоня (видео)

Рома победи като гост с 1:0 Болоня в отложен мач от 22-ри кръг на Серия "А". По този начин римските "вълци" прекъснаха серията си от четири поредни загуби. Двубоят бе дебют за новия треньор на Рома Винценцо Монтела.

Първото по-сериозно положение за първата част дойде в 25-ата минута, когато Фабио Симплисио не успя да се възползва от добрата ситуация, открила се пред него. Гастон Рамирес също имаше шанс да се разпише, но удара му бе париран.

В последната минута на първата част Мирко Вучинич намери Даниел де Роси, който откри резултата.

През вторите 45 минути действията на терена бяха предимно пред вратата на римляните. Играчите на Болоня нямаха шанс при нанасянето на голов удар. Рома можеха да вкарат втори гол в края на срещата, но Жереми Менес пропусна.