Наполи продължава да гони Милан

Рома загуби като домакин с 0:2 от Наполи в мач от 25-ти кръг на Калчото. След този си успех, гостите са само на 3 точки от временния лидер в серия "А" - Милан. На своя "Стадио олимпико" римските "вълци" бяха попарени на два пъти от Кавани в 49-ата от дузпа и 83-ата минута.

Възпитаниците на Валтер Мадзари стояха по-добре на терена от своя именит съперник, като за пореден път оставиха отлично впечатление с играта си и напълно заслужено си тръгнаха от Рим с три точки. Единствените по опасни положения за Рома бяха пропиляни от Мирко Вучинич (през първата част) и Марко Буриело (през второто полувреме). Легендата на "вълците" Фраческо Тоти се появи в игра през втората част, но той не успя да помогне на своите съотборници.

Срещата ще се запомни още и с много картони, показани и на двата тима. Алеандро Роси, Касети, Даниеле Де Роси и Перота ще пропуснат следващата среща на своя тим, заради натрупване на жълти картони.