Дербито на Италия ще звърши без победител

Стадион: "Олимпико", Торино
Дата: 13.02.2011
Час: 21:45
Съдия: Паоло Валери

Ювентус и Интер излизат в Дербито на Италия, което е част от 25-ия кръг на Серия А. “Синьо-черните” са в преследване на 6-та поредна титла, докато “Старата госпожа” ще се опита да се добере поне до 4-ата позиция, за да участва в Шампионската лига през следващия сезон.

Ювентус победи Каляри с 3:1 в предишния кръг, което сложи край на серия от 3 мача без успех за торинци. Две от тези срещи бяха загубени, което постави под въпрос оставането на Луиджи Делнери начело на “бианконерите”. В момента Юве е едва 8-ми с 38 точки и изостава на 4 от четвъртия Лацио.

Идването на Леонардо преобрази Интер и “нерадзурите” записаха важни победи, сред които над Наполи и Рома, които върнаха тима в борбата за титлата. Шампионите изостават на 8 точки от лидера Милан, но имат 2 мача по-малко. Срещата с Ювентус е една от най-важните, и вероятно от най-трудните за Снайдер и компания.

Луиджи Делнери има известни проблеми около състава. Ринаудо, Де Келие, Куалярела, Траоре и Якуинта са аут поради травми.

Леонардо също не може да е спокоен, тъй като Станкович, Марига, Лусио, Самуел и Милито са с различни травми. Киву е наказан.

Интер ще има известни проблеми в защитата и макар да е лек фаворит в мача, гостуването в Торино никак няма да е леко за “нерадзурите”. Най-голямото дерби на Апенините е непредвидимо, но равенството вероятно е приемливо и за двамата треньори.