Милан разби Парма (видео)

Т. Михайлов

Милан разби с 4:0 Парма и дръпна с 8 точки пред преследвача Интер, който е с два мача по-малко. “Росонерите” бяха безкомпромисни след колебливите си игри напоследък и с голове на Сийдорф, Касано и два на Робиньо наказаха “дуковете”.

Мачът започна идеално за домакините, които откриха още в 8-ата минута чрез Сийдорф, който получи извеждащ пас от Ибрахимович, преодоля Миранте и на празна врата не сгреши.

В 17-ата минута Антонио Касано удвои след много добра игра на Дженаро Гатузо. До края на полувремто Милан имаше още няколко добри положения, които не доведоха до гол. Веднъж Тиаго Силва спаси Абиати след удар на Кандрева.

Всичко свърши в 62-ата минута, когато влезлият като резерва Робиньо се разписа за 3:0 след пас на Касано. Само три минути по-късно двамата нападатели повториха упражнението и бразилецът направи 4:0.