Рома и Лацио не впечатлиха, но ще играят в евротурнирите

Гол на Мхитарян, пет минути преди края, класира Рома за евротурнирите през следващия сезон.

"Вълците" измъкнаха 2:2 при гостуването си на Специя, при това след като губеха с 0:2 на почивката. Даниеле Верде (6) и Томазо Побега (38) бяха точни за тима на Андрей Гълъбинов (който не бе в групата за мача). Стефан Ел Шарауи се разписа в 52-ата минута, а Хенрик Мхитарян отбеляза така ценния втори гол в 85-ата минута.

Сасуоло надви с 2:0 Лацио, но това се оказа недостатъчно за класиране на отбора на Лига на Конференциите. Йоргос Кириякопулос откри резултата в 10-ата минута с хубав удар от далечна дистанция.

В 61-ата минута гръцкият защитник получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко. Въпреки това Доменико Берарди в 78-ата минута оформи крайното 2:0.

"Неровердите" събраха 62 точки, но заради по-лошите показатели от мачовете с Рома остава на осмо място. Лацио пък ще играе в Лига Европа