Рим тази вечер ще е червен (видео)

Рома спечели голямото дерби срещу Лацио - 2:0. Дерби дела Капитале бе от програмата на предпоследния 37-и кръг в Серия А.

Двата отбора направиха добър мач, като през първата част положения имаше и пред двете врати. Все пак "вълците" нанесоха своя първи решителен удар малко преди почивката. Тогава Хенрих Мхитарян се разписа след асистенция на Един Джеко. Стефан Ел Шаарауи комбинира с Джеко, а босненецът  свърши чудесна работа до аутлиниятаа и отправи пас към оставения сам в наказателното поле от защитата на "бианкочелестите“ Хенрих Мхитарян. Арменецът стреля от близко разстояние и отбеляза за 1:0.

И втората част предложи положения и пред двете врати, като двамата вратари се отчетоха с добри изяви, но и нападателите на двата отбора пропуснаха няколко добри положения.

Все пак в 78-ата минута Педро направи резултата 2:0. Той пое топката в половината на "орлите", напредна и със страхотен шут извън наказателното поле прати кълбото в долния десен ъгъл на Рейна - 2:0.

В края на мача Ачерби наруши играта срещу Джеко и получи втори жълт картон. Така Рома се поздрави с крайния успех в мача.