Ювентус удари Интер в супер мач (видео)

Ювентус се наложи над Интер с 3:2 на "Алианц Стейдиъм" в Дерби д'Италия от предпоследния 37-и кръг на Серия А. Старите шампиони успяха да се поздравя с успех срещу новите в един доста интересен мач.

Кристиано Роналдо откри резултата от дузпа в 24-ата минута. В интерес на истината той пропусна от наказателния удар, но при добавката успя да се разпише за 1:0. Също от Ромелу Лукаку вкара в 35-ата минута. Голаджията вкара от раз от бялата точка и изравни. Хуан Куадрадо (45+3') отбеляза нов гол, но с помощта на рикошет.

В 55-ата минута Родриго Бентанкур от състава на "бианконерите" беше изгонен от игра за втори жълт картон за нарушение срещу Лукаку. В 86-ата Джорджо Киелини си отбеляза автогол, а в 88-ата Куадрадо беше точен от дузпа.

Така Ювентус има шансове за класиране в Топ 4. Тимът събра 75 точки и се изравни с Милан, който е с мач по-малко. Наполи също предстои да изиграе срещата си от кръга и е зад тях със 73.