Интер няма спирачки - разправи се и с Рома

Интер победи Рома с 3:1 на "Джузепе Меаца“ в мач от 36-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите“ вече си подсигуриха шампионската титла и играят само за честта си. Въпреки това те бяха безмилостни и взеха трите точки.

"Нерадзурите“ успяха да открият резултата още в 11-ата минута, когато Марсело Брозович се откъсна в наказателното поле и с хладнокръвен изстрел реализира в долния ляв ъгъл.

Още в 20-ата минута Интер заби ново попадение. Ромелу Лукаку се пребори със защитата на Рома, след което пусна топката към Матиас Весино, който без проблеми направи 2:0.

Половин час след началото "вълците“ намалиха изоставането си. В голмайстор се превърна Хенрих Мхитарян. Националът на Армения получи от Един Джеко и с лекота преодоля Раду.

През втората част действията на терена не се промениха и в последната минута на редовното време Ромелу Лукаку сложи точка на спора. Ашраф Хакими подаде към белгиеца, който хладнокръвно реализира.

Интер вече спечели титлата, а за останалите три места ще спорят Милан, Аталанта, Наполи и Ювентус.