Милан взе дербито срещу Юве (видео)

Ювентус инкасира неприятна загуба у дома срещу Милан - 0:3 в дербито от програмата на 35-ия кръг в Серия А.

През първата част положения имаше и пред двете врати, а голът падна чак в 45-ата минута, когато точен бе Браим Диас. Тогава Шчесни не се намеси добре при едно центриране от фаул и остави вратата си празна. Топката се озова в Браим Диас, който с прецизен удар под напречната греда успя да открие резултата.

В 58-ата минута Франк Кесие пропусна да удвои от дузпа, която бе спасена от Войчех Шчесни. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръкв на Киелини в наказателното поле.

Гостите все пак вкараха втори гол чрез Анте Ребич в 78-ата минута, а след това и трети в 83-ата минута чрез Фикайо Томори, който се разписа с глава. Така "росонерите" се поздравиха с победата.

След този успех Милан събра актив от 72 точки и излезе на 3-ото място в таблицата, като има 3 пункта повече от Юве, който пък се свлече до 5-ата позиция с 69 точки и изоставане с 1 от четвъртия Наполи.