Фиорентина удари по амбициите на Лацио за топ 4 (видео)

Фиорентина постигна една от най-големите си победи през сезона в Серия А, след като надви с 2:0 Лацио в мача от 35-ия кръг на първенството. Младият голмайстор на виолетовите Душан Влахович вкара нови два гола и намали сериозно шансовете на столичани да се борят за място в топ 4.

В 32-ата минута Фиорентина поведе. Гаетано Кастровили пусна хитър пас към Кристиано Бираги, той веднага намери Влахович успоредно на голлинията и сърбинът нямаше как да не отбележи. Това беше гол номер 20 през сезона за Влахович.

Малко след час игра Пецела засече топката след пряк-свободен удар, но тя мина на сантиметри от целта. Така се стигна и до 89-та минута, когато Влахович реши всичко в мача с втори гол. Той надскочи всички в защитата на Лацио при корнер и заби топката с глава.

С успеха "виолетовите" събраха 38 точки и дишат по-спокойно, отдалечавайки се на 7 пункта от зоната на изпадащите. "Орлите" са шести с 64 точки.