Наполи с лесна победа над Специя

Наполи се наложи с категоричното 4:1 при гостуването на Специя в мач от 35-ия кръг на Серия А. По този начин неаполитанците запазиха своите шансове за класиране в топ 4 и Шампионска лига.

Резултатът за гостите откри полякът Жиелински в 15-ата минута. Ди Лоренцо проби в наказателното поле на Специя, след което задължи своя колега да се разпише от непосредствена близост. След него Виктор Осимен блесна с два гола - в 23-ата и 44-ата минути.

Силите на "бианконерите" стигнаха единствено за почетно попадение. В 64-ата 1:3 бе оформено от резервата Роберто Пиколи. Ървинг Лосано в 80-ата минута оформи крайния резултат в срещата – 4:1.

Българският национал Андрей Гълъбинов остана сред резервите на домакините, независимо че заради развоя на срещата тимът му се нуждаеше от подсилване на атаката.

Така хората на Дженаро Гатузо събраха 70 точки, с които имат минимален аванс, но и мач повече, спрямо Аталанта, Ювентус и Милан. Последните два клуба пък играят един срещу друг в неделната вечер.