Сампдория вкара 2, а Рома - 3, но тези на вълците не бяха зачетени

Рома загуби от Сампдория с 0:2 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия А. "Вълците" завършват тежка седмица след поражението от Манчестър Юнайтед с 2:6 в четвъртък в първи полуфинален мач в Лига Европа. Римляните остават седми в класирането с 55 точки, но тимът има само две точки аванс пред осмия Сасуоло.

В 28-ата минута Рома вкара топката в мрежата на домакините, но голът на Един Джеко не бе зачетен заради засада.

Резултатът бе открит в края на първата част от Адриен Силва. Португалският национал получи подаване от Торсби и се разписа с красив удар извън наказателното поле. А всичко започна след подхлъзване на албанския бранител Мараш Кумбула.

В 58-ата минута Един Джеко вкара топката за втори път в мрежата на своя съперник, но за втори път попадението не бе зачетено заради засада.

В 66-ата минута резултатът стана 2:0. Якуб Янкто пое чудесен пас и вкара топката в средата на вратата на Рома.

ВАР отмени гол на Борха Майорал в 68-ата минута и така трето попадение на "вълците" не бе зачетено.

В 71-ата минута Томадо Ауджело игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Един Джеко пропусна. Това бе пореден пропуск на бонсенския национал от бялата точка, след като той вкара едва 3 от последните 6 дузпи, които изпълни.