Болоня и Фиорентина с реми, Наполи също си спечели само точка

Болоня и Фиорентина завършиха наравно 3:3 в голово шоу на "Ренато Дал'Ара" в мач от 34-ия кръг на Серия А. Българският национал Валентин Антов бе в групата на Болоня, но не влезе в игра.

39-годишният нападател на домакините Родриго Паласио стана най-възрастният играч с хеттрик в Калчото с трите си гола в този двубой. С три асистенции пък се отчете Емануел Винято.

Душан Влахович на два пъти (единият от дузпа) и Джакомо Бонавентура пък се разписаха за "виолетовите".

В същото време Наполи наруши възходящото си представяне в италианската Серия А. Четири кръга преди края на шампионата, "партенопеите" изгубиха лекото си предимство в борбата за зона "Шампионска лига". Това се случи след равенство в неделния следобед срещу Каляри 1:1. Откриващото попадение в срещата падна още в 13-ата минута и негов автор стана Виктор Осимен. В 94-ата минута Каляри се спаси от загубата. Алфред Дънкан освободи Нахитан Нандес, който стреля отблизо в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.