Интер е шампион на Италия! Аталанта се провали срещу Сасуоло

Интер е новият шампион на Италия! "Нерадзурите" прекъснаха деветгодишната серия на Ювентус и взеха 19-та титла в историята си.

Титлата за Интер стана официално факт след като вторият - Аталанта не успя да победи Сасуоло като гост. Двата отбора завършиха 1:1 в мач от кръга на Серия А. "Нерадзурите" стават шампиони, тъй като до края в Италия има едва четири кръга. Двубоят иначе бе доста интересен, като в него имаше два червени картона и изпусната дузпа.

В 32-ата минута Робин Госенс получи чудесен пас от Малиновски и прониза мрежата на Сасуоло.

В 52-ата минута Сасуоло изравни. Това стана чрез Доменико Берарди, който реализира дузпа. Локатели реализира и второ попадение за домакините в 64-ата минута, но ВАР се намеси и обяви, че има засада.

Така Аталанта има 69 точки - 13 по-малко от Интер, които са с 82 точки.