Милан с важна победа над Беневенто (видео)

Тимът на Милан отново се завърна на победния път в Серия А. Миланци се наложиха с 2:0 над борещия се за оцеляване тим на Беневенто и така запазиха шансове за класиране в топ 4.

Милан стигна само до един гол през първото полувреме, но домакините можеха да вкарат доста повече голове, освен попадението на Чалханоглу. Турският национал откри резултата след хубава комбинация с Алексис Салемакерс и Франк Кесие, при която последният хитро пропусна топката за Чалханоглу, който не сбърка от близко разстояние за 1:0. Беневенто също имаха няколко добри положения, но така и не успяха да стигнат до попадение.

Милан поведе с 2:0 в 60-ата минута, когато Златан Ибрахимович бе изведен сам срещу Монтипо, а вратарят на Беневенто спаси, но след това топката попадна в Тео Ернандес, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

В 87-ата минута добра възможност за трети гол пропусна Браим Диас.

Така "росонерите" събраха 69 точки и поне временно излязоха на второ място във временното класиране. Беневенто е точно под чертата с 31 точки.