Милан с малко очаквана загуба срещу Сасуоло (видео)

Милан допусна обрат от Сасуоло и загуби с 1:2 в мач от 32-рия кръг на Серия А.

Нещата за “росонерите" не стояха зле, след като поведоха след гол на Хакан Чалханоглу в 30-та минута. Тогава той получи топката на границата на наказателното поле и с отличен техничен удар я прави в далечния горен ъгъл на вратата за 1:0.

След почивката  Дефрел отправи шут, който попадна в ръцете на Донарума. В 55-ата Алексис Салемакерс беше близо да удвои аванса на своя тим, но ударът му беше избит от Консили.

Последваха пропуски на Далот и Леао пред вратата на Сасуоло, а в 70-ата удар на Франк Кесие беше блокиран.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Жереми Толян опита изстрел, който получи рикошет, а резервата Распадори отклони топката за 1:1.

Шест минути по-късно младежкият национал на Италия отново матира Донарума, но този път с шут по земя, при който топката първо се удари в страничната греда, а след това се оплете в мрежата.

Загубата отдалечи Милан още повече от лидера Интер. “Росонерите" остават с актив от 66 точки и имат мач повече от Интер (75). Сасуоло пък остава осми с 49 и продължава битката си за влизане в Лига Европа.