Лацио удари Беневенто в мач с 8 гола (видео)

Лацио спечели с 5:3 домакинството си на Беневенто в среща от кръга на Серия А. "Орлите" вкараха три гола през първата част и изглеждаше, че са сложили точка на спора. В 10-ата минута автогол на Фабио Депаоли откри резултата, а след него последваха попадения на Чиро Имобиле (20') и Хоакин Кореа от дузпа (36';).

Марко Сау върна един гол преди почивката, но в началото на второто полувреме втори автогол, този път на Лоренцо Монтипо, направи резултата 4:1. Бенито Виола (63) и Камил Глик (85) върнаха интригата и притесниха домакините, но Лацио не просто удържа, но и в края Имобиле вкара още един гол, за да оформи крайния резултат.

След добрата си серия "орлите" са шести и изостават само на точка от петия Наполи, като дори могат да се включат в битката за топ 4.