Автогол носи радост на Милан срещу Дженоа (видео)

Милан се наложи над гостуващия Дженоа с 2:1 на "Джузепе Меаца" в среща от 31-ия кръг на Серия А. Мачът бе доста интересен, като още в 13-ата минута падна и първият гол. Анте Ребич откри резултата с хубав удар от воле.

Матия Дестро изравни в 37-ата, след като успешно засече с глава центриране от корнер - 1:1. До почивката имаше още положения, но до нов гол не се стигна.

През втората част двата тима продължиха с добрия футбол, като очаквано "росонерите" бяха по-дейни.

До попадение се стигна чак в 68-ата, когато Джанлука Скамака си отбеляза автогол след едно центриране от корнер и по този начин донесе радост на домакините. До края Милан успяха да задържат аванса си и да спечелят трите точки. В 86-ата минута Дженоа имаше златен шанс да изравни. Донарума не се намеси добре, но изчиствания на Симон Кяер и Фикайо Томори от голлинията спасиха вратата на "росонерите" от гол.

Милан е на втора позиция в класирането с актив от 66 точки, на осем от лидера Интер, който има и мач по-малко. Ювентус е трети с 62 точки. Дженоа е на 14-о място с 32 точки.